O nas Polish Custom Show

Wszystko zaczyna się od pasji…

Polish Custom Show – nowa jakość na polskiej scenie. 

Największa, najlepsza, najbardziej prestiżowa impreza customowa w Polsce. Dlaczego? Zacznijmy od początku.

Niewtajemniczonym może się wydawać, że customizing jest w Polsce zjawiskiem nowym. Tak jednak nie jest. Konstrukcje dalece odbiegające od fabrycznych powstawały u nas już w latach 70. ubiegłego wieku. W 2006 roku powstał Custom – pierwszy polski ilustrowany magazyn traktujący o motocyklowym customizingu. W 2010 roku redakcja magazynu rozpoczęła organizację Mistrzostw Polski Motocykli Customowych przyczyniając się w ten sposób do integracji środowiska. Od pierwszej edycji Mistrzostw twórcy maszyn, które występowały na imprezie, stawali się znani nie tylko w Polsce, ale i poza jej granicami. Wiele osób chwaliło zarówno poziom rywalizujących motocykli, jak i samą organizację Mistrzostw, jednak w środowisku pojawiały się też głosy mniej przychylne imprezie. W realiach Poznańskiego Motor Show, w ramach którego w latach 2012 – 2017 odbywały się Mistrzostwa, trudno było stworzyć właściwą, klimatyczną otoczkę całego wydarzenia. Świadomi tego faktu zarówno organizatorzy Mistrzostw w Poznaniu, jaki i przedstawiciele środowiska reprezentujący inny punkt widzenia, postanowili wznieść się ponad podziałami i połączyć siły celem stworzenia nowej jakości w polskiej branży customowej.

Redakcja magazynu Custom oraz marka Custom Cult, będąca skuteczną i prężnie działającą platformą wymiany informacji między ludźmi działającymi na polskiej customowej scenie, a przede wszystkim propagującą i wspierającą rodzimą kulturę customową, postanowiły nawiązać współpracę. Czerpiąc z doświadczeń zarówno Mistrzostw Polski Motocykli Customowych w Poznaniu, jak i zorganizowanych w zeszłym roku Oficjalnych Mistrzostw o Puchar Prezesa w Customizingu Motocykli, obie firmy połączyły siły celem stworzenia w 2018 roku nowej, lepszej, i jeszcze bardziej prestiżowej imprezy. Dodatkowo do współpracy została zaproszona firma Game Over Cycles, która odniosła na customowej scenie niebywale spektakularny sukces, a także firma Custom Rings, która jako producent najbardziej klimatycznej biżuterii motocyklowej jest partnerem imprez customowych od lat. Wszyscy zaangażowani w projekt wspólnie postanowili przenieść imprezę do Warszawy i zmienić jej nazwę. Polish Custom Show to nowa marka, nowa lokalizacja, nowe pomysły oraz większe możliwości techniczne, które stworzą imprezę customową, jakiej w Polsce jeszcze nie było! 


Nasza Historia

2006

Powstanie magazynu „Custom”, pierwszego polskiego magazynu o Customizingu

2010

Organizujemy pierwsze Mistrzostwa Polski Motocykli Customowych. Pierwsza edycja odbywa się w Sosnowcu i przyciąga 50 zawodników z całego kraju.

2011

Polskie Mistrzostwa przenoszą się do Katowickiego „Spodka”. Jest to też pierwsza impreza o międzynarodowym charakterze, jesteśmy jedną z eliminacji Mistrzostw Europy Środkowowschodniej V4!

W tym roku Grzegorz „Greg” Wojdak tworzy znaną firmę Customrings i sam dołącza do ekipy jako jeden z głównych sponsorów nagród.

2012-2017

Mistrzostwa przenoszą się do Poznania i są częścią największej motoryzacyjnej imprezy w Polsce – Motorshow!

2018

Custom wraz z Custom Cult łączą siły, by stworzyć lepszą i jeszcze bardziej prestiżową imprezę. Do współpracy zaproszona zostaje firma Game Over Cycles, która na całym świecie znana jest ze swoich Customowych kreacji, oraz firma Custom Rings prowadzona przez szalonego Greg’a, który od 2010 roku zalewa świat customową biżuterią.
Wszyscy zaangażowani w projekt wspólnie postanowili przenieść imprezę do Warszawy i zmienić jej nazwę. Polish Custom Show to nowa marka, nowa lokalizacja, nowe pomysły oraz większe możliwości techniczne, które stworzą imprezę customową, jakiej w Polsce jeszcze nie było!

PCS Zespół